Tolga Yangın Söndürme Sistemleri- Ankara  

Yangın Tüpü Dolum ve Bakımı Hizmeti

Önemli Bilgi: Binaların Yangından Korunması Hakkındaki Yönetmeliğe Göre Yangın söndürme tüplerinin Tekrar dolum süresi 4 Yıldır. Bunu yetkili firmalar iyi bilse de kullanıcıların da duyarlı olması gerekir. Elde taşınabilir Söndürücülerin Yılda 1 defa 3 Bakım periyodları halinde kontrol edilmeli, basınç değeri ölçülmelidir. 4 yılda bir de tamamen boşaltılıp doldurulmasıdır.
 
Hayatımızda istemediğimiz ancak zaman zaman karşı karşıya kalmak zorunda olduğumuz yangınlardan korunmak için elimizin altında sürekli hazır ve Bakımlı bulunan yangın söndürme tüpü, çoğunlukla yangını büyümeden kontrol altına alıp can ve mal kaybını asgariye indirme konusunda oldukça yararlı olmaktadırlar.
 
Yangın Tüplerinin Kontrolü
Yangına müdahalelerde hayati önem taşıyan yangın tüplerinin yetkili firmalarca düzenli kontrol edilmesi ve Bulunduğu alanın Her 100m2 sinde
1 Adet ABC Kuru Kimyevi Tozlu, AB Köpüklü veya BCE Karbondioksit Gazlı YSC lerden birinin bulunması gerekmektedir. Can ve mal güvenliğinin sağlanması için Hayati önem taşımaktadır. Kullanılmadığı halde içindeki söndürme maddesinde basınç kaybı olduğundan Yangın söndürücü özelliğinin kaybolmasının tespit edilmesi gerekmektedir. Gerekli olan bakım çalışmasının yapılması için yangın tüplerinin kontrolü hem kullanıcıların hem de firmaların takip etmesi gereken konuların başında gelmektedir.
 
Her yıl İşyeri, Apartman, Okul veya İdari Kurumlarda Yetkili kişilere Yangın Söndürme Eğitim Tatbikatı sertifika verilerek belgelendirilmelidir. Yangın Tüplerinin yeniden doldurulması sırasında yedek olarak bırakılacak Yangın tüpleri verilmelidir. 
 
Ürünlerimiz arasında yangın söndürme tüpleri, davlumbaz söndürme, sprink söndürme ve Sulu sistem Yangın Dolapları ve diğer yangın söndürme ekipmanları ve cihazları bulunmaktadır.
 
Şirketimiz yangınla mücadelede konusunda siz değerli müşterilerimizden gelebilecek isteklerinizi, Doğru ve Güvenli şekilde müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmek için çalışmaktadır. 
 
TS 11827 Standartlarında Elde Taşınabilir Yangın Söndürme Cihazlarının Dolum ve Bakımı işlemleri  
TS 862 EN 3 -8 +A1 kapsamında ELDE TAŞINABİLİR YANGIN SÖNDÜRME CİHAZI SATIŞI
ACİL DURUM YANGIN İHBAR SİSTEMLERİNİN BAKIMLARI
YANGIN EKİPMANLARI
YANGIN DOLAPLARI VE HORTUMLARI
YANGIN TATBİKATLARI VE EĞİTİMLERİNİN VERİLMESİ
YANGIN SÖNDÜRME UYGULAMA EĞİTİM SERTİFİKASI VERİLMESİ
 
 
 
 

Etiketler: